skip to Main Content

KURUMSAL

HG TRANS 1997 yılında Münih merkezli olarak faaliyetlerine başladı ardından Türkiye’deki müşterilerine yakın hizmet vermek amacıyla İstanbul’da HG TRANS irtibat ofisi açıldı. Kısa süre sonra İrtibat ofisi HG Trans Uluslararası Taşımacılık Limited Şirketi adını aldı.

HG TRANS, 30 yılı aşkın Taşımacılık sektöründe profesyonel iş tecrübesiyle hizmet vermektedir. Hedefimiz; lojistik anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve ekonomik alternatif taşıma hizmeti sunarak sektörde lider firmalardan biri olmaktır.

Şirketimiz dinamik ve tecrübeli kadrosu ve son teknolojik imkanları kullanarak müşterilerine en iyi alternatifleri sunmayı hedeflemektedir.

HG TRANS gelecekte müşterilerine Avrupa’da müşterilere uygulanan yakın hizmet anlayışı, yeni trendleri belirlemektedir.

HG TRANS Amerika, Uzak doğu ve Avrupa’dan Türkiye’ye ve Özellikle Ortadoğu’da İran, Suriye ve Irak pazarında bir çok projeye imza atmıştır.

Şirketimizde IHK Münih Ticaret Odasından alınmış Mesleki Spedisyon/Lojistik Öğretmenlik yeterlilik belgesi mevcuttur.

Hakan GÜÇLÜ Kimdir?

Geçmiş zaman

HG Trans Hakan GüçlüHGTrans Y.K.Başkanı (Hakan Güçlü )kimdir 1988 de Almanya’da Uluslararası Lojistik ve işletme üzerine bir İngiliz Alman şirketinde  (Kara/Hava/Deniz/Tren/Nehir Taşımacılığı ) /İşletme, Muhasebe) eğitimine başlamıştır. (IHK-Münih Ticaret odası)

1990 da Eğitimini bitirdikten sonra daha iyi tecrübe edinmek amaçlı 1991 bir Türk Alman Kuruluşunda çalışma hayatını devam ettirmiştir.

1991 – 1996 arası, kendini daha iyi geliştirmek için ->

  • Business İngilizce
  • Marketing
  • Yanıcı Maddeler Kursu TÜV Bayern,
  • Avrupa Ülkelerinde Vergilendirme mevzuatı
  • Ağır Nakliye mevzuatı / Sondertransporte
  • Alman Gümrük mevzuatı
  • 1996 da IHK Münih Ticaret odasından onaylı Lojistik
  • Öğretmenlik unvanına sahip olmuştur. (Ausbilder zumSpeditionskaufmann)
  • Yabancı Dil: Almanca, İngilizce

1997 de hgtrans Hakan Güçlü isminin baş harflerinden oluşan kendi şirketini Münih’te kurmuş, Ortadoğu ve Türkiye hattında çalışmalarını sürdürmüş olup 1999 da Türkiye ayağını devam ettirmiştir.

1999 Software Developer / Ulus. Nakliye yazılımı üzerinde çalışma başlatmıştır.

Şimdiki Zaman

Kurucumuz Hakan Güçlü , 2012 yılında Beykoz Lojistik Konferansı etkinliğine katılmıştır. 2012-2015 yılları arasında Beykoz Lojistikten çok sayıda yeni mezun istihdam etmiş olup, Lojistik okullarından  7 mezun aktif (2016) çalışmaya devam etmektedir. Gençlerimizi, bizim senelerin verdiği bilgi ve iş tecrübemizle Alman ve Türk lojistik bilgileri doğrultusunda mesleklerinde en iyi şekilde yetiştirmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz

30 yıllık deneyimimiz ile dünyanın her yerine en uygun parsiyel taşıma fiyatları, kara, deniz, hava yolu, demir yolu size özel nakliye fiyatları.

Back To Top